Ceļojumi

Youngtimer Rally Roadtrip – 10. un 11. diena

Ceļojuma pēdējās divas dienas pavadījām tikai braucot, braucot un braucot.

Arī laikapstākļi atgādināja, ka mums ir jādodas mājās – kļuva jūtami vēsāks, vējaināks un arī lietus mūs pavadīja visu ceļu no Zalcburgas līdz Rīgai.
Tā kā Austrijā bijām iebaidīti ar vinjetēm, tad Čehijā gribējam iebraukt jau sagatavojušies, jo sodi tur ir vēl lielāki kā kaimiņvalstī (no 195 līdz 3900 euro). Apbraucot sastrēgumus un meklējot kādu benzīntanku, secinājām, ka esam jau iebraukuši Čehijas teritorijā. Nedaudz palielinoties stresa līmenim, lēnām lavījāmies līdz tuvākajam benzīntankam. Vienu arī netālu no robežas atradām, bet tieši šajā bija rekonstrukcija. Par laimi blakus bija neliels konteineris, kurā sēdējā ne pats pieklājīgākais čehu vīriņš un iekasēja naudu par benzīnu, limonādēm un šokolādēm. Ar zīmju valodu uzzinājām, ka viņam ir arī mūsu ilgi gaidītās vinjetes. Jau sagatavojušies maksāt ar bankas karti, vīriņš neapmierināts ieliek vinjetes atpakaļ atvilktnē un saka mums: "cash only!". Uz mūsu norādi uz karšu terminālu tieši viņa priekšā, viņš atkal atbild: "cash only!". Otrajā mēģinājumā mūsu ekipāžas garākais dalībnieks vēlreiz devās pie čehu vīriņa un pārliecināja pārdot vinjetes par skaidru euro valūtu. Jāatzīst, ka nebija pats izdevīgākais kurss.

img_0376

Arī pēdēja diena no Krakovas līdz Rīgai bija ilga un mokoša – lietus, sastrēgumi, tumsa. Bet laimīgi esam galā un esam piepildīti ar lieliskām emocijām, miljons fotogrāfijām un fantastiskām atmiņām.

img_7511

Kopējā veiktā distamce sasniedz 6502km un Opel Crossland X vidējais degvielas patēriņš šajā braucienā bija 5,4l. Visa brauciena komanda saka lielu paldies Opel par piešķirto automašīnu!
Auto ir atgriezies savā sākotnējā izskatā un gatavs jauniem piedzīvojumiem!

img_8178

Valts Ceplevičs

Youngtimer Rally organizators un Latvijas Antīko automobiļu kluba biedrs. Kādreiz bija pārliecināts SAABists, bet laiks un pieredze dara savu. Tagad patīk gandrīz viss, kas ražots no 1960-1985. gadam. Neuzsakata, ka sēdināts klasisks automobilis ir nāves grēks.