Ceļojumi

Youngtimer Rally Roadtrip – 7. diena

Šodiena atkal bija brīnišķīga.

Ja neskaita dārgāko degvielas uzpildi ceļojuma laikā (dīzelis 1,44€/l, benzīns 1,63€/l), tad diena ir izdevusies pa visiem 100%.
Vispirms jau bija burvīgs rīts Dženovā. Tā kā mūsu rezervētais dzīvoklis bija applūdis, booking.com mums par to pašu cenu laipni piedāvāja 220m2 dzīvokli pašā vecpilsētā ar terasi un skatu uz pilsētu. Neaprakstāmi skaists skats gan naktī, gan no rīta. Ļoti žēl, ka nesanāca tur pavadīt ilgāku laiku. Bet šajā īsajā uzturēšanās periodā sajutām, ka braukšana tur ir diezgan komplicēta - ielas vairākos līmeņos, asi pagriezieni, šauras ielas, daudz mašīnu un vēl vairāk motorolleru. Bet, pateicoties Crossland X un pilotu izveicībai, visur tikām cauri veiksmīgi. Pēc izcilas picas nobaudīšanas Modenā, devāmies uz jauno Ferrari muzeju. Jau pati Maranello pilsētiņa ir kā Ferrari pielūgsmes vieta - suvenīru veikaliņi, saloni, Ferrari karogi un arī pašas automašīnas ir visapkārt. Pats muzejs sniedz ieskatu gan vēsturiskajos modeļos, gan modernajos un F1 bolīdos. Pašlaik tur norisinās ekspozīcijas maiņa, līdz ar to daži eksemplāri iztrūka. Toties pirmo reizi dzīvē redzējām bērnības sapņu auto - F40 un tas atsvera visus iztrūkumus.

img_1047
img_1075
img_1101

Pēc Ferrari muzeja devāmies uz 40km attālumā esošo Lamborghini muzeju. Dažiem no mums tas pat patika labāk par Ferrari - lai gan auto nebija izstādīti pārāk daudz, bija gan pats pirmais modelis 350 GT, gan Miura, Diablo, Countach, Urraco un arī vairāki konceptmodeļi, tai skaitā P140 un Miura Concept. Lieliska papildizstāde bija veltīta Airtonam Sennam atspoguļojot gan viņa karjeras spožākos un drūmākos brīžus, gan dodot iespēju apskatīt visas viņa formulas, ķiveres un balvas.

img_1112
img_1150
img_1183

Esam atkal uzsūkuši auto enerģiju un dodamies uz Venēciju, kur nedaudz pabaudīsim kultūru.


Valts Ceplevičs

Youngtimer Rally organizators un Latvijas Antīko automobiļu kluba biedrs. Kādreiz bija pārliecināts SAABists, bet laiks un pieredze dara savu. Tagad patīk gandrīz viss, kas ražots no 1960-1985. gadam. Neuzsakata, ka sēdināts klasisks automobilis ir nāves grēks.