Pāvesta youngtimeri

Multfilmā “Vāģi 2” tiek uzdots retorisks jautājums: “Vai pāvesta automašīna ir katoļticīga?” Jā, vairums automašīnu, kas īpaši konstruētas pāvestu vajadzībām, ir no katoļu valstīm. Būtiskākais izņēmums ir Mercedes-Benz, kas ražots protestantu valdītajā Bādenes-Virtembergas zemē. Un gadu gaitā Mercedes-Benz faktiski ir sastādījusi trešo daļu no visu pāvestu autoparka.

Lasīt tālāk

Eiropas Gada Auto | 2. daļa | 1975-1985

Turpinājums rakstam par Eiropas Gada auto, šajā daļā 1975.-1985. gads.

Lasīt tālāk

Eiropas Gada Auto | 1. daļa | 1964 -1974

Eiropas gada auto konkurss tika radīts 1964. gadā ar mērķi noteikt vienu vienīgu izcilāko jaunu automašīnu, kura parādīsies tirdzniecībā tuvāko 12 mēnešu laikā.

Lasīt tālāk

Ieskats SAAB klasiskajos modeļos

Visi zina, ka SAAB ir autoražotājs ar interesantu vēsturi, aviācijas mantojumu, daudz inovācijām autobūvē, nedaudz atšķirīgu pieeju dizainā un filozofijā. Laika gaitā SAAB radījis modeļus, kas nu jau ieguvuši ikonisku statusu. Jūs pazīstat aktuālos modeļus, `90.-to gadu auto un varbūt arī klasiku... Šeit mēs piedāvājam uzskatāmu SAAB klasisko modeļu gammas uzskaitījumu.

Lasīt tālāk

Opel Manta

Sešdesmito gadu beigās Opel jaunais galvenais dizaineris Čaks Džordans ķērās pie darba, lai radītu Rallye Kadett aizvietotāju. Opel atbilde uz pieprasīto Ford Capri bija Manta - slēgtas virsbūves, 2+2 formulas automobilis.

Lasīt tālāk

Opel Motor Sport

Video materiāls tapis par godu Opel 150 gadu jubilejai 2012. gadā, tādā veidā atzīmējot Opel bagātīgo vēsturi.

Lasīt tālāk

Industrijas elki: Kolins Čepmens

“Tik daudz tiek rakstīts mūsdienās par nemieriem un streikiem, kas notiek pasaulē, bet ir daži cilvēki, kuri velta visu savu spēku tajā, ko viņi dara, un kuriem patīk tas, ko viņi dara. Un es esmu viens no viņiem.”

Lasīt tālāk

Industrijas elki: Lī Iakokka

Ir bijuši ļoti reti gadījumi, kad kādas automobiļu ražošanas korporācijas vadītāja vārds ir bijis labi zināms gan auto entuziastam, gan vienkāršam pilsonim. Viens no šiem vārdiem ir Lido Antonijs “Lī” Iakokka.

Lasīt tālāk

Porsche 928

Pavisam noteikti viens no labākajiem #youngtimer paaudzes “Gran Turismo Sport” un kārtīgs respektējama vīrieša superauto. Licis pamatus arī mūsdienu Porsche Panamera izstrādei. Kā teica Toms Krūzs filmā par savu 928: “Porsche - tas nav aizstājams”.

Lasīt tālāk

Stigs Blomkvists

Stigs Blomkvists ir viens no slavenākajiem 20.gadsimta rallija braucējiem. Savas karjeras laikā piedalījies 122 rallijos, guvis 11 uzvaras, 33 reizes kāpis uz goda pjedestāla un 1984. gadā kļuva par Pasaules čempionu.

Lasīt tālāk

Anatols Lapiņš - leģenda, kas radīja leģendas

Anatols “Tonijs” Lapiņš ir viens no nozīmīgākajiem tēliem 20. gadsimta sporta auto būvē - no 1969. gada līdz 1988. gadam viņš bija Porsche rūpnīcas galvenais dizaineris, kura vadībā ir izstrādāti gan 924., gan 944., 928. un 911. G sērijas Porsche automobiļi.

Lasīt tālāk